I přes epidemickou situaci v Polsku, Německu i Česku zvládáme stále importovat vybraná auta ve slíbených termínech

Nejčastější dotazy při dovozu vozidel

Dovážíme vozidla do České republiky

V čem jste odlišní od klasického autobazaru?

Hlavně v tom, že nejsme autobazar – činnost carforfriend.de byla a je registrována v Německu ve Werdau / Sasko. Vozy, které jsou prezentovány na polských webových stránkách a které jsou k dispozici k prodeji v Polsku, jsou majetkem německé společnosti carforfriend.de. Z tohoto důvodu jsou platby v Polsku prováděny buďto zákazníkem osobně anebo přímo námi, díky čemuž můžeme tyto vozy nabízet i v České republice. Vše je v souladu s legislativou dané země a EU. Stává se také to, že do Německa prodáváme některé vozy z Polska nebo České republiky – v tomto případě dbáme na to, aby naše nabídka byla věrohodná. Zdůrazňujeme, že neskrýváme historii vozu, nestáčíme kilometry, apod. Často prodáváme automobily pro naše přátele a stejně jako s nimi zacházíme i s našimi klienty.

Rok výroby a datum první registrace – o co jde?

Němci buďto vůbec nebo jen v malém rozsahu hledí na datum výroby automobilu. Směrodatné je pro ně datum první registrace. Podle čísla VIN můžete u většiny vozidel zjistit skutečné datum výroby a vozy z Německa jsou proto často nabízena „uměle“ s novějším rokem, a to na základě data první registrace. Důležité je, že vozy s registrací z prvního čtvrtletí budou znatelně levnější oproti ostatním, protože obchodníci vědí, že v jiných zemích je to jiné a například zákazníci v Polsku se budou ptát na konkrétní datum výroby. Máte-li jakékoliv pochybnosti, zavolejte nám nebo se obraťte na svého prodejce. V každém případě Vám rádi poskytneme údaje týkající se data výroby vozu, vybavení či jakýkoliv dalších údajů. Desátý znak ve VIN kódu je obecně ročník vozidla, ale pozor – ne vždy! V letech 2000 až 2009 se jednalo pouze o čísla 1, 2, 3, atd. Rok 2010 a vyšší je symbolizován písmenem A, zatímco B pro rok 2011 atd.

Nákup auta z Polska?

Rádi Vám pomůžeme s nákupem auta z Polska. Naše společnost má pobočky v Polsku, Německu, Švédsku a České republice. Vysněný vůz Vám sami doručíme a rovněž Vám pomůžeme s dokumenty a veškerou administrací související s přihlášením vozidla. Ne každý automobil stojí za vaši investici a nemusela by se vám vyplatit, jelikož na českém trhu se vyskytuje spousta opravených vozidel po předchozích nehodách, která byla dovezena z Německa či USA. My vám však s výběrem pomůžeme, u nás budete mít jistotu, že automobil bude po technické stránce v pořádku (garantujeme technický stav vozidla) a to je jeden z důvodů, proč jsme tak úspěšní!

Nákup auta ze Švédska?

Švédské modely automobilů jsou často odlišné od těch určených pro německý trh, disponují větší výbavou pro zimní klimatické podmínky, jsou často lépe chráněna proti korozi a obecně švédské automobily vydrží déle než ta německá. Navíc Švédové jezdí na dálnicích mnohem pomaleji než Němci a svá vozidla udržují v lepším stavu. Pokud Volvo, tak jedině přes carforfriend.cz! Věnovat se Vám bude prodejce z proškoleného týmu odborníků disponující zkušenostmi a znalostmi potřebnými pro import švédských vozů do České republiky, Polska nebo Německa.

Nákup auta z Německa?

V Německu je stáčení kilometrů považováno za trestný čin a hlavně díky tomu je u většiny vozidel garantován skutečný stav kilometrů. Dalším důvodem je ten, že německá vozidla jsou pravidelně servisována v autorizovaných servisech s pravidelnými prohlídkami, opravy se provádějí za použití originálních náhradních dílů a vozidla většinou disponují servisní knížkou s dvěma klíči (pravidelný servis pochopitelně rovněž souvisí s vyšší životní úrovní). Dále jsou v Německu mnohem kvalitnější silnice, vozidla jsou méně opotřebována a skutečnost je taková, že stav vozu s daným počtem najetých kilometrů odpovídá stavu vozu s polovičním nájezdem v ČR.

Kolik mě bude stát dovoz auta ze Švédska do České Republiky?

Celková cena za dovoz vámi zvoleného automobilu do Hradce Králové, osobní prohlídky vozu a veškeré administrace související s jeho přihlášením vás vyjde na 36 000,-

Jaké internetové stránky se používají pro vyhledávání auta ze Švédska?

www.blocket.se nebo www.bytbil.se

Prosím, mějte na paměti, že ukazatele ujetých kilometrů jsou inzerovány ve švédských mílích (1 švédská míle je 10 kilometrů).

Jaké internetové stránky se používají pro vyhledávání auta v zahraničí?

Německo – www.mobile.de a www.autoscout24.de

Polsko – www.olx.pl, www.otomoto.pl, www.allegro.pl

Je možné dovézt auto z Nizozemska, Itálie či ze Španělska?

Ano, rovněž jsme schopni zajistit dovoz automobilu z těchto destinací – naši specialisté se domluví osmi světovými jazyky – cestujeme napříč celou Evropou a dovážíme automobily šité na míru vám, našim přátelům.

Pro zaregistrování automobilu z Německa budete muset předložit následující dokumenty:

Originál zahraničního technického průkazu

 • Majitel je zodpovědný za to, že vozidlo je způsobilé k provozu na pozemních komunikacích ­– pravidelná prohlídka se musí povinně absolvovat 4 roky po první registraci a následně každé 2 roky.
 • Úřadu budete muset prokázat, že váš vůz prošel technickou kontrolou v zemi předchozího bydliště (originál zahraničního technického průkazu)
Technický protokol a přílohu k technickému protokolu
 • Pokud je vozidlo starší než 4 roky, tak budete vyzváni doložit protokol o technické prohlídce a přílohu k technickému protokolu
Potvrzení o registraci z jiného členského státu EU
 • Místnímu úřadu budete muset rovněž předložit osvědčení o původní registraci silničního vozidla (malý technický průkaz)
Protokol o evidenční kontrole
 • Nesmí být starší než 14 dnů
Zelenou kartu
 • Jedná se o mezinárodní doklad o platnosti povinného ručení daného vozidla
Doklad o zaplacení DPH
 • Týká se vozidla, které má najeto méně než 6 000 km
 • A v případě, pokud nebylo v provozu déle než 6 měsíců
V zemi, ve které vozidlo zakoupíte, byste DPH platit neměli (v případě, že byste v zemi původu zakoupili s DPH, tak máte nárok na vrácení peněz, neboť daň se hradí jen 1x)

Osobní doklady – doklad totožnosti
 • Platný občanský průkaz či cestovní pas
Živnostenský list
 • V případě, že o registraci žádá fyzická osoba – podnikatel
Výpis z obchodního rejstříku
 • V případě právnické osoby
Plnou moc
 • Slouží k zastoupení majitele jinou osobou

Poradíte mi s výběrem osobního automobilu?

Ano, zeptáme se vás na několik otázek, abychom vám byli schopní zajistit ty nejlepší služby a spokojenost. Budeme se vás ptát na otázky typu: proč zrovna tento automobil? Kde ho budete používat? Kolik lidí bude daný vůz užívat? Kolik kilometrů zhruba najedete? Dále se vás budeme například ptát která značka nebo model je pro vás nejvhodnější či jakou částku jste schopni investovat.

Proč nám můžete věřit a proč byste měli koupit auto přes internet?

Minulý rok se nám podařilo prodat stovky osobních automobilů a naše společnost neustále roste. Na automobilovém trhu se pohybujeme léta, spolupracujeme s řadou autobazarů a rovněž máme přístup na aukci ojetých vozů. Na prvním místě je pro nás vaše spokojenost – na základě vašich preferencí a požadavků od nás obdržíte tři nabídky, které by měly splňovat vaše očekávání (rádi vám zašleme kromě fotografií i VIDEO prohlídku vozů). Než vám vozidlo bude předáno, bude důkladně zkontrolováno a přizpůsobeno vašim individuálním potřebám. Pro koupi vozu využíváme vaše peníze, ale můžeme za vás zaplatit předem i my – v tomto případě vám budeme účtovat 3 % z dané částky v případě, že budete automobil následně hradit v hotovosti či bankovním převodem anebo 4 %, pokud se rozhodnete pro úvěr přes bankovní či leasingovou společnost (a to z částky, kterou se rozhodnete vzít na úvěr).

Jste schopni zajistit i financování vozu z Německa či Švédska?

Ano, spolupracujeme s největšími finančními institucemi v ČR, přes které pro vás můžeme zajistit financování vámi zvoleného automobilu.

Hodnocení zákazníků

Lukáš Halata

Dlouho jsem vybíral auto na našem trhu. O značce i typu jsem již měl  jasnou představu. Než jsem se rozhoupal tak všechny auta přicházející v  úvahu byly pryč. Oslovil jsem tedy pár firem na dovoz auta z Německa.  Jednak proto že nemám čas jezdit přes celé Německo a druhý problém je  moje jazyková vybavenost. V neposlední řadě i technická stránka věci kdy  je potřeba auto zkontrolovat. Pán Horák z carforfriend.cz byl  nejrychlejší co se týče odpovědi. Ta přišla prakticky hned po odeslání  poptávky. Po pár mailech jsme vybrali vhodné auto kde mne pán Horák  ujistil že auto vypadá v pořádku a také proběhne kontrola jejich  technikem. Poté už to běželo jako na dratkach. Komunikace, dovoz,  předání i případné změny vše proběhlo k mé velké spokojenosti. Tímto  velmi děkuji Panu Horákovi a jeho týmu.

Pavel Berka

Využil jsem možnosti individuálního dovozu auta z DE. Byly mi poskytnuty  nabídky vozů dle mých požadavků na vůz a pak už to jen frčelo. Rychlost,  profesionalita a kvalita služeb. Děkuji za dovoz krásného auta této  firmě a zvláštně panu Tomáši Horákovi. Pokud váháte, tak doporučuji 🙂

Břetislav Bádal

Jsem tak trochu v životě střelec. Když něco chci jdu do toho po hlavě.  Auto jsem si vybral sám v Německu. Při řešení situace jak auto dopravit  do ČR jsem využil služby Car For Friend. Dost mě překvapil přístup a  slušnost pana Horáka a jeho polského kolegy. Byla to trefa do černého,  auto je v naprostém pořádku a cena s kompletním zajištění dopravy včetně  vyřízení veškerých papírů, dle mého soudu naprosto korektní. Manželka si  došla jen pro velký TP a čísla .  Tak že tím děkuji firmě Car For Friend

Otakar Curda

Výborná komunikace, rychlá reakce a skvělý servis. Co jsme si domluvili,  to platilo - vůz byl dovezen z Německa přesně dle dohody. Vřele  doporučuji, pokud hledáte přepravu vozů že zahraničí.